Przyszłość telewizji – serwisy VOD

Telewizja tradycyjna towarzyszy nam od tak wielu lat, że przyzwyczailiśmy się do jej obecności na każdym kroku. Jednak tak, jak wszystko zmienia się z czasem, tak i telewizja ewoluuje. Sądzimy, że właśnie tym jest telewizja internetowa, ewolucją tradycyjnej telewizji.

Jakie są zalety serwisów VOD?

Wydaje nam się, że wymienianie zalet telewizji internetowej jest pierwszą rzeczą, na jakiej warto skupić się, gdy tylko myślimy o tej usłudze, ponieważ zwyczajnie ma tak wiele zalet. Oczywiście zaczniemy od kwestii tego, że serwisy VOD są zwyczajnie wygodne, pozwalają nam na wybór miejsca i warunków, w jakich rozpoczniemy nasz seans filmowy. Ta kwestia może na początku nie wydawać się tak istotna, ale w życiu mamy ogrom sytuacji, gdzie możliwość wyboru miejsca, w którym oglądamy film, potrafi wywołać u nas szczery uśmiech na twarzy. Każdy film możemy oglądać, siedząc w swojej kanapie, fotelu, łóżku, gdziekolwiek nam wygodnie. Kończy się też mowa o żmudnych dojazdach do kina, które potrafią trwać dłużej, niż sam film, a skoro o dojazdach mowa, musimy też zwrócić uwagę na to, że serwisy VOD pozwalają nam na oglądanie naszych ulubionych filmów czy seriali, nawet w tramwaju albo autobusie.

Wygoda i co jeszcze?

Wydaje nam się, że warto zwrócić też uwagę na to, że wizyta w kinie wiązać się będzie z obecnością wielu ludzi oraz drogimi przekąskami. Dzięki serwisom VOD możemy dobrać to, co planujemy zjeść sami, w niższej cenie, ponieważ przygotujemy to według własnych upodobań, w domu! Jak wyżej wspomnieliśmy, tłumy ludzi nie każdemu muszą odpowiadać, tymczasem oglądając telewizję internetową, możemy wybrać, czy nasz seans filmowy odbędziemy sami, z grupą znajomych, drugą połówką czy rodziną.

Postaw na możliwość wyboru, dzięki serwisom VOD

Wyszukując ‘VOD seriale’ albo ‘VOD filmy’ mamy szansę odnaleźć przysłowiową studnię bez dna w kwestii rozrywki. Legalna telewizja internetowa zapewnia nam niesamowitą wręcz możliwość wyboru filmu czy serialu, z którym spędzimy czas. Znajdą się tutaj wszystkie gatunki, od seriali kryminalistycznych, przez komedie obyczajowe, aż po horrory. Wydaje nam się, że właśnie to może być jedna z ważniejszych kwestii, gdy myślimy o seansie filmowym. Telewizja tradycyjna oferuje nam często filmy, które już widzieliśmy, lub takie, na które po prostu nie mamy ochoty, dokładając do tego tonę reklam, które psują nasze doświadczenie filmowe, pojawiając się w najgorszym możliwym momencie. Jeszcze gorzej kwestia potrafi wyglądać z serialami, szczególnie jeśli próbujemy spędzić czas z kolejnymi odcinkami serialu, który rzadko występuje w telewizji, albo wręcz w ogóle go tam nie ma, więc skazani jesteśmy na oglądanie po raz kolejny czegoś, co nie cieszy nas.

Odpowiedzią na wszystkie problemy telewizji tradycyjnej muszą być serwisy VOD

Jak wspomnieliśmy wyżej, telewizja tradycyjna może mieć całkiem sporo problemów, zaczynając od mniejszej wygody oglądania, na braku możliwości wyboru kończąc. Tymczasem serwisy VOD zapewniają nam naprawienie każdego z tych problemów. Po pierwsze, dostęp do szerokiej bazy filmów i seriali, które będą dla nas na wyciągnięcie ręki, w każdym momencie, legalnie. Pozbywamy się męczących reklam w najmniej odpowiednich momentach, korzystamy więc z filmu do końca, nie pozbawiając się immersji z oglądania go. Zapewniamy sobie pełną wygodę w kwestii wyboru miejsca, w którym podejmiemy się oglądania czy to filmu, czy serialu. No i oczywiście, mamy dostęp do niektórych filmów i seriali, które są ekskluzywne dla danych serwisów VOD, nie mielibyśmy więc dostępu do nich poprzez tradycyjną telewizję.

W jaki sposób możemy mieć dostęp do telewizji internetowej?

Wystarczy wyszukać w internecie takie terminy, jak na przykład ‘VOD seriale’ albo ‘VOD filmy’ a przed naszymi oczami powinna pojawić się cała masa różnych serwisów, które zapewnią nam możliwość oglądania dobrej kinematografii w prosty i legalny sposób. Wybór w tej kwestii jest dość szeroki, można skorzystać na przykład z serwisu Ipla, czy innych opcji. Czy więc jest możliwe to, że telewizja internetowa przechyli szalę na swoją stronę i stanie się dominującym wyborem osób szukających rozrywki dotyczącej filmów i seriali? Sądzimy, że nie tylko jest to możliwe, ale wydaje się nam wręcz pewne, zachęcamy więc do korzystania z usług różnego rodzaju serwisów VOD dla własnej wygody.