Sieć w twoim domu

Certyfikat DLNA cyfrowego renderera multimediów (DMR) jest podobny do cyfrowego odtwarzacza multimediów. Moduł renderowania multimediów jest zasadniczo odtwarzaczem multimediów, ale bez możliwości wykrywania plików w sieci. Zamiast tego musisz przekierować pliki do urządzenia za pomocą cyfrowego kontrolera multimediów. Kontroler multimediów wykrywa pliki na serwerach multimediów, a następnie kieruje wybrany plik do renderera multimediów. 

Certyfikacja DLNA dla urządzeń mobilnych

4 lata temu, aby oglądać zdjęcia lub filmy zrobione telefonem, trzeba było je przenieść i zapisać na komputerze lub odtwarzaczu multimedialnym. Dziś możesz używać tabletu lub smartfona do oglądania filmów znajdujących się w pamięci sieciowej, lub do wyświetlania pokazów slajdów ze zdjęć zapisanych na komputerze. Większość urządzeń mobilnych i tabletów nie ma certyfikatu DLNA, ale istnieje wiele takich aplikacji. DLNA rozpoczęła certyfikację oprogramowania w 2009 roku. Dzięki oprogramowaniu z certyfikatem DLNA aplikacje te bezproblemowo wpasowują się w sieć domową. Niektóre odtwarzają pliki z serwerów multimediów, inne działają jak serwery multimediów, dzięki czemu można odtwarzać pliki zapisane w telefonie. Wiele tak zwanych aplikacji do przesyłania strumieniowego to zasadniczo kontrolery multimediów. Telewizja internetowa dostarcza nam darmowe filmy online, są dostępne całą dobę.

Skorzystaj z wideo premium

DLNA obejmuje teraz prywatne przesyłanie strumieniowe plików przechowywanych na naszych komputerach, pamięci sieciowej i serwerach mediów. Strumieniowe przesyłanie treści od dostawców telewizji ma bardzo różne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przed kopiowaniem. DLNA opracował system ochrony Link Protection Security (DTC-IP), aby zapobiec piractwu i nielegalnej dystrybucji treści podczas przesyłania strumieniowego między dwoma urządzeniami w sieci domowej. W związku z tym firmy kablowe, telekomunikacyjne i satelitarne rozpoczęły współpracę z DLNA w celu stworzenia standardu, który pozwoli na dystrybucję strumieniową transmisji na żywo lub nagranych programów telewizyjnych oraz jeśli chodzi o darmowe filmy online.

Chociaż certyfikacja wideo premium nie jest jeszcze zakończona, jego funkcje są już widoczne w systemach telewizyjnych. Tak więc operator satelitarny Dish Network wypuścił dekoder Hopper DVR, który kieruje treści w całym domu do odbiorców odbiorników podłączonych do innych telewizorów. Wszelkie treści dostępne dla zasobnika można oglądać w dowolnym pomieszczeniu w domu, w którym znajduje się odbiornik.

Oglądaj na tablecie lub smartfonie

Jednak co jeśli chcesz użyć odtwarzacza multimediów do strumieniowego przesyłania treści z dekodera na tablet, lub smartfon? Umożliwi to certyfikację Premium Video. Dekodery z certyfikatem DLNA do wideo premium będą mogły przesyłać strumieniowo zawartość do odtwarzaczy multimedialnych z certyfikatem DLNA w sieci domowej. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii przesyłania strumieniowego i koncentracji DLNA na osiągnięciu nowych poziomów łączności, kompatybilności i interoperacyjności prawdopodobnie wkrótce otrzymamy jedno gotowe rozwiązanie. Odtwarzacz multimedialny będzie miał dostęp do wszystkich plików w sieci domowej, będzie mógł przesyłać treści z Internetu i będzie miał dostęp do dekoderów telewizyjnych do nadawania programów telewizyjnych.